NÁHODA? NENE, URČITĚ EXISTUJE DŮVOD, PROČ JSTE TU! PAK TEDY ČTĚTE...

Signály kolem nás

8. května 2018 v 10:20 | Markéta Šírková |  VŠE KOLEM NÁS - RADY A TIPY
DOKÁŽETE ROZEZNAT SIGNÁLY, KTERÉ DOSTÁVÁTE?

Stále dostávám dotazy o tom, jak poznat či jak porozumět signálům, které vám přicházejí.

Které vás mají navést na tu "správnou" cestu, k vašemu cíli. S tímto mají problém jak někteří mí stálí klienti tak i nově příchozí.

Přiblížím vám některé příklady signálů či popostrčení z okolí.

Na konci vás čekají tipy: JAK NA TO a také malý dárek pro vás na (nejen)dnešní den.
Čtěte do konceMrkající Děláte to pro sebe!


Už jste si někdy všimli, že třeba stojíte před rozhodnutím ohledně určité záležitosti a ony na vás stále někde vyskakují podobná témata?

Otevřete počítač, je to tam. Zapnete televizi, rádio - po chvíli to začne někdo rozebírat. To jsou například "ty signály".

Pocit toho, že na vás některá témata najednou vyskakují více než jindy není jen váš pocit. Je tosignál pro vás.

Signál, že je něco na tom pro vás důležitého. Je dobré se nad tím pozastavit a nezlehčovat to.
Třeba se ztotožníte s některým z příkladů, které jsem popsala nížeUsmívající se

PŘÍKLAD 1

Už nějaký čas si v sobě nesete myšlenku, že byste měli - a taky chtěli - začít cvičit. Ale nevíte si rady jak a co. Nemůžete se zkrátka rozhodnout a rozhoupat k činu.

A najednou začnete sledovat, že na vás poslední dobou neustále vyskakuje například joga. A to bez toho, že byste se o toto téma nějak zvlášť zajímali v minulosti.

Otevřete počítač, vyskočí na vás článek o joze. Pustíte radio, mluví se o joze. Stojíte ve frontě, před vámi se někdo baví opět joze.... Ano, to je ten signál!


PŘÍKLAD 2

Stane se, že máte někam odjet, třeba na - podle vás - důležitou schůzku. A zrovna se vám tam ani nechce. Něco ve vás vám říká, že byste tam neměli jezdit.

Ale neposlechnete a jedete. Před domem máte třeba problém nastartovat auto, nechcete se vzdát a nakonec se vám to podaří. Je strašná kolona, dopravní zácpa kvůli autonehodě.

Nejradši byste se otočili. ale jedete dál. Opět vás to netrkne a přes nepříjemnosti dojedete do cíle (kam se vám ani nechtělo, ale jakoby se ve vás s dalším problémem na cestě více probouzela nutnost a bojovnost to překonat, zvítězit).

Když i přes všechna tato varování dorazíte do cíle, tak nakonec zjistíte, že to vůbec nemělo smysl. Pro vás pouhá ztráta času, druhá strana se nedostavila a vy jste kvůli tomu třeba nestihli důležitou událost ve svém životě.

Často si, bohužel, až zpětně uvědomíme, že jsme dostávali určitá varování či signály už nějaký čas před tím. Samozřejmě že nikdy není pozdě a je dobré si začít těchto skutečností všímat.


A proto vnímejte více co vám přichází do cesty. Není dobré se zbytečně upínat za každou cenu na určitý cíl či skutečnost.

Tedy ano, vytyčit si cíl, ale neupínat se zbytečně na způsob či cestu, jak se k němu dostaneme. Právě zanechání variabilnosti cesty vám ukáže další možnosti.

Čím více budete flexibilní ve svém myšlení, tím snáze budete schopni rozpoznat, kudy se vydat (v tomto vám pomůže E-kurz: Jak se naučit ovládat své myšlenky za 24 dní).

Zbytečné upínání se na jasně nalajnovaný cíl je navíc velmi "škodlivé a slepé". Vždy se nakonec najde něco, co vám zkříží cestu a vy se musíte přizpůsobit.

A jestliže jste si již vytyčili a nalajnovali celou cestu až k cíli (cíl je myšlen obrazně), pak se vám nebude chtít z této cesty ustoupit a tím budete více rozhozeni, pakliže se ve vaší lajně stane něco nepředvídatelného. Přizpůsobení je o to jednodušší, o co více svobody si sami dáváte.


NÁVOD

1) Stanovte si cíl - čeho chcete dosáhnout, kam chcete dojít.....

2) Utvořte si předběžný postup toho, jak toho chcete dosáhout, tedy, jak se k tomu chcete dostat

3) Každý den udělejte něco pro to, abyste se přiblížili vašemu cíli

4) Zůstaňte otevření všem změnám, které vám na vaší předběžné cestě přijdou. Někdy je zkrátka nutné jít oklikou.
Přijměte to.

Snažte se odhodit všechno staré a zatěžující. Takzvané "zajeté koleje" nemusejí být už tak dobré jako ty nové, třeba ještě nevyjeté. Je to kolikrát pocit jistoty, který vás nutí setrvat ve starém a zajetém. A přitom je to tak svazující. Sami se zavíráte do klece. Je to úplně stejné jako byste hromadili veškeré staré věci doma. Po letech byste se ani nehnuli.


CVIČENÍ

Představte si vaše tělo jako váš dům. Také potřebuje očistu a vytřídit, vymést pavučiny, zbytečně nelpět na starém a nepotřebném, na materiálním. Pamatujete si ten pocit, jak se vám uleví, když vytřídíte šatník či garáž? Takový pocit vás čeká - a ještě silnější - při duševní očistě.

Najděte si klidné místo, zavřete oči a položte si ve vaší mysli otázky:
  • ČEHO SE POTŘEBUJI ZBAVIT?
  • ČÍM OTRAVUJI SVOU MYSL A DUŠI?
  • JAKÁ ZÁLEŽITOST ČI SITUACE, POCIT MĚ UŽ DLOUHO STRAVUJE, OTRAVUJE?
  • JAKÁ JE MOJE CESTA?
  • CO DOSTÁVÁM ZA SIGNÁLY V POSLEDNÍ DOBĚ?
Máme před sebou krásný sváteční den, co kdybyste začali hned? Inspirace pro vásUsmívající se

ŘÍKÁTE SI, FAJN MARKÉTO, ALE JAK NA TO?

TIP 1:

Některé odpovědi ohledně vašich strašáků a toho, co je třeba změnit, naleznete v Osobním Písemném rozboru duše a zdraví.


TIP 2

Na to, jak změnit svůj způsob myšlení, naučit se pozitivně myslet a také se zbavit "harampádí" vám odpoví a pomůže přegramovat vaši mysl E-kurz: Jak se naučit ovládat své myšlenky za 24 dní.


TIP 3

Toto celé můžete absolvovat najednou jako ucelený VZDĚLÁVACÍ PROGRAM za zvýhodněnou cenu.


TIP 4

Další odpovědi a další pochopení a poznání dostanete při čtení knihy: Mé kouzelné Já.

PRYČ SE STARÝM HARAMPÁDÍM. PŘIVÍTEJTE NOVÉ, LEPŠÍ, KRÁSNĚJŠÍ.


DÁREK PRO VÁS NA (NEJEN)DNEŠNÍ DEN:

Písnička, která vás pohladí po duši. Za poslouchejte se zejména do slov a uvědomte si jejich sílu. Jako vždy, tato dvojice Svěrák / Uhlíř nezklamala. Věřím, že tuto písničku mnoho z vás zná. Ale cítím, že teď je čas si ji připomenout.


Přeju všem krásný den a posílám písničku.

Markéta Šírková, Váš osobní kouč a průvodcetel: 734 442 601
PS 1: Budu ráda, když mi napíšete, jak se vám dnešní den vydařilUsmívající se

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama